До 15 септември собственици на имоти в горски територии могат да ги предложат за изкупуване от държавните горски предприятия, съобщиха от земеделското министерство.
Целта на присъединяването на малки горски имоти към държавните гори е те да бъдат охранявани, опазвани от неблагоприятни въздействия и целогодишно да се поддържа здравословното състояние на горите.
Заявленията могат да се подават както на място в съответното държавно предприятие и държавно горско/ловно стопанство по местонахождение на имотите, така и чрез пощата или по куриер.
На интернет страниците на шестте държавни горски предприятия и техните териториални поделения (държавните горски и държавните ловни стопанства) е публикувана информация за кампанията за закупуване на горски територии, а също и телефони на отговорните служители, определени да консултират собствениците за попълването и подаването на необходимите документи, тяхното разглеждане и класиране на различни етапи от процедурата.
Правилата за закупуване на горски територии може да намерите като кликнете ТУК.
Агроновините Новини за земеделие и храни
